SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matsked 14618279
nr 1461 8279
Matsked
silver, 1700-/1800-tal. Längd: 21cm. Vikt: ca 30g
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 april 2022
kl 21:02:21
18/4 20:57:21
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver